Tuto referenci nepíšu jako pouhý klient, Renatku znám velmi dobře, je to jedna z mých nejbližších už téměř 20 let. Jdeme spolu cestou hledání, učení se, bolestivých přerodů, stala se mi opravdovou přítelkyní, chápající, otevřenou, empatickou s hlubokými vhledy, ale i nadhledy.

Má obrovskou schopnost intuice. Jejím darem je naladit se na člověka a vnímat odkud přichází jeho problém, jeho bolest. Jestli to je naše osobnost, tedy ego, které nás nechce pustit dál, nebo zda jsme „ zaseklí“ v rodinném systému a máme nějaká přesvědčení, kterých se nechceme vzdát nebo je-li důvodem zranění z dětství či trauma.

Je mnoho rovin, na kterých je možné pracovat, ale málo terapeutů, kteří takto celostně pracují. Renata ovládá spoustu technik, které využívá, nicméně její hlavní předností je „navnímat“ člověka a jít s ním. Podívá se s vámi na to, co sami nejsme schopni vidět, možná vás podpoří v něčem, kde už dlouho přešlapujete a díky tomu může začít vaše vnitřní uzdravování.

 Je úžasná ve své energii, živá, otevřená, veselá a pravdivá. Za to si ji moc vážím. Vždycky otevře mé srdce.  Proto ji ráda znovu žádám o pomoc, když se ocitnu na slepém místě a nevím kudy dál.“ Martina Janků

 

Věřím, že to, co se nám v životě děje je vždy z nějakého důvodu a to platí i o setkávání lidí. S Renčou jsme se potkaly před lety jako kolegyně v práci, pak se naše cesty na spoustu let rozdělily a je tomu půl roku, kdy jsme se opět setkaly a to na pro nás obě úplně nové úrovni – jako klient a terapeut. Psychosomatické potíže, kdy mi lékař na ORL řekl, co před sebou valím, že už jsem tam zase a zase bez objektivního nálezu jen bez hlasu a nesnesitelnou bolestí v krku, která podle jeho názoru nemá s krkem nic společného, mě přivedla na cestu návratu k sobě samé a objevování sebe sama. A průvodcem na této cestě plné bolesti, vzteku, bezmoci, síly, lásky, radosti, štěstí a hlavně uvědomění se stala právě Renata. Její schopnost napojení se na člověka je neskutečná. Odhalí, kde si lžete do kapsy jen proto, že máte strach z opuštění stereotypu, vcítí se a pomůže rozmotávat klubko potlačených emocí, křivd a činů, které ovlivňují náš stávající život tak, že ho nemůžeme žít naplno, nemůžeme plně dávat ani brát a trpíme tím nejen my, ale i naši nejbližší a to nejen na úrovni emoční, ale i fyzické. Renata opravdu umí a je člověkem na svém místě. Díky tobě za tebe. Hana Štréglová

 

"Renčo,musím trochu vyventilovat své pocity z "terapie", kterou jsi mi poskytla. Většinou moc nenedůvěřuji tomu, co není vidět a čemu nerozumím. Ze začátku jsem měla dojem, že se jedná o nějaké divadlo, ale posléze mě překvapil účinek Tvého počínání. Psychické i fyzické uvolnění, okamžité zmírnění (kéž by trvalé) problému, který mě k Tobě přivedl.... Z mého pohledu dost zajímavé. Vzbudilo to ve mně nejen zvědavost, ale i důvěru. Díky za čas a energii, kterou jsi do mě investovala."
Jitka

 

„Ještě nikdy jsem nepracovala s někým, kdo by byl tak mimořádně vnímavý a dokázal vycítit cokoliv, co se ve vás děje. Už během prvního sezení se odkryly moje nejhlubší témata a díky Renatině velmi citlivé práci, jsem je dokázala vnímat, prožívat a dokonce o nich i otevřeně mluvit. Přestože některé intuitivně zvolené postupy vypadaly velmi alternativně, byly nečekaně účinné. Pokud mám práci Renaty shrnout třemi slovy, tak jsou to vnímavost, citlivost a láska.“ Anna Š.

 

"Renatka mi udelala výklad z karet a velice mi pomohla urovnat si a zvedomit to, co momentalne prozivam. Libilo se mi, ze vyklad byl viceurovnovy - osobni vztahy, prace/zivotni poslani, me vyzvy v soucasne a nadchazejici dobe, finance. Nutno poznamenat, ze Renatka se pri praci stava opravdovym "kanalem" a napojuje se na samu Existenci. Rikala veci, ktere sama nemohla vedet, ale Existence ji je naseptavala do ouska. Pritom zustava ve sve sile a laskyplna. Jeji vyklad karet mohu rozhodne doporucit." Martina K.

 

"S Renatou jsem pracovala pomocí systemických konstelací. Vnímala jsem ji jako velice soucitnou a citlivou, napojenou na Existenci a téma, které se v konstelaci odehrávalo. Dokázala posunout věci tím správným směrem. Některé souvislosti mi „docvakávaly“ ještě několik hodin poté a Renata mi k nim poskytovala potřebnou oporu a poradenství. Za to jí děkuji." Martina M.

 

„Esoterika a duchovno, konstelace a duchovní síla,… Našlo by se mnoho pojmů, ke kterým se stavím s nedůvěrou. Vše to neuchopitelné, těžko popsatelné, nezařaditelné do tabulek a grafů. Jenomže v této kategorii se také nacházejí naše vztahy. Ať už partnerské, rodinné, nebo pracovní. Odpověď na otázku jak tyto vztahy popsat, zařadit, zaškatulkovat, analyzovat jsem zatím nenašel. Mám ale silný pocit, že to ani není potřeba. Renata mi ukázala, že ta cesta vede jinudy. Oprostit se od našich předsudků a stereotypů. Nebát se experimentovat. Nebát se toho, co v této oblasti nechápeme. Uvolnit se a být sami sebou.“ Roman F.

S Renatou jsme několikrát společně pracovaly na tématech týkajících se rolí v partnerském vztahu. Moc se mi líbí její jemný a laskavý přístup. Je velmi šikovná a citlivá průvodkyně. Evka N.

"Renatko , dekuji za vyklad z karet , jsi fakt dobra ....a doporucuji vsem". Zuzka Č. 

 "Reni já se také připojuji..moc dobrý výklad...děkuji" Martina H.

 

Cantara

+420 732 129 786 renata.safrova@centrum.cz